Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Paddy And The Rats. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Paddy And The Rats. Pokaż wszystkie posty

środa, 4 maja 2022

Złota Siódemka - Kwiecień 2022

maja 04, 2022 0


Tegoroczny kwiecień zgodnie z powiedzeniem okazał się prawdziwym pletniem, i to zarówno pod względem wahań pogodowych, jak i mieszanki dźwięków jaką nam zafundował. W Galaktyce Muzyki następca marca zapisał się jako dostarczyciel dwóch ciekawych polskich albumów "Złota" od Mroza i "Uczty" autorstwa sanah. W minionych tygodniach swoje trzy grosze dorzucili także zagraniczni artyści, i tak powstało to podsumowanie, które właśnie chcę Wam zaprezentować. 


7. Mrozu - Zima



6. Paddy And The Rats - Party Like a Pirate



5. Sigrid, Bring Me The Horizon - Bad Life



4. Mike Posner - Home



3. sanah, Dawid Podsiadło - Ostatnia nadzieja


Na trzecim miejscu kwietniowej Złotej Siódemki uplasował się damsko-męski duet, na który czekało od dawna wielu. Sanah i Dawid Podsiadło pochwalili się nam owocną współpracą, maczając czubki palców w korzeniach muzyki country. Podobno ta dwójka ma przedstawić w tym roku światu jeszcze jeden utwór, który znajdzie się na nadchodzącym albumie Dawida. Oby był tak udany jak "Ostatnia nadzieja".  




2. Mrozu, Vito Bambino - Za daleko


Jak widać kwiecień krył się w tym roku pod kartą z hasłem współpraca. Połączenie sił Mroza i Vito Bambino dało odbiorcom ich muzyki szansę wzlotu na wyżyny dźwiękowych przyjemności. "Za daleko" to nieinwazyjny kawałek, który swoją lekkością pozwala słuchaczowi poczuć się jak w siódmym niebie. 



1. COIN - Killing Me


Na szczycie kwietniowej Złotej Siódemki niespodziewanie zameldowała się amerykańska grupa pop rockowa COIN. Ich numer "Killing Me" przekonał mnie głównie swoją melodyjnością. Zapewniam, że przy drugim, góra trzecim odsłuchu będzie niewolnikami tej piosenki. Warto!




A jeśli macie ochotę na więcej galaktycznych kawałków, zapraszam do odpalenia całej playlisty z najlepszymi nowościami. Życzę udanego maja i do usłyszenia! :) 


 




wtorek, 5 kwietnia 2022

Złota Siódemka - Marzec 2022

kwietnia 05, 2022 0



Nie wiem, czy też macie taki wrażenie, ale w moim odczuciu marzec opuścił nas niesłychanie szybko. Dla mnie miniony już miesiąc okazał się pierwszym w tym roku, w którym miałem okazję uczestniczyć w koncercie. Trochę przez przypadek padło na Mroza i występ z trasy promującej jego nowy krążek "Złote Bloki". 


Fragmenty z wrocławskiego koncertu możecie zobaczyć na moim kanale na YouTube.


Jeśli zaś chodzi o marcowe premiery sporo rabanu narobiła sanah, na której zresztą koncert w stolicy Dolnego Śląska mam już zakupione bilety. :) 

Inni nie chcieli pozostać jej dłużni. W szczególności ( moim zdaniem) na wyróżnienie w marcu zasłużyli:


7. Claire Rosinkranz feat. Aidan Bissett - stuck on us




6. PADDY AND THE RATS - After the Rain




5. Kamil Bednarek, Dana Vynnytska - Nad zieloną miedzą




4. Camila Cabello feat. Ed Sheeran - Bam Bam



3. sanah, Artur Rojek - Tęsknię sobie


Ze wszystkich wydanych do tej pory duetów z płyty zapowiadającej trasę "Uczta", współpraca panny Zuzanny z Arturem Rojkiem kupiła mnie najbardziej. Bardzo liryczna propozycja, której melodia i tekst mogą dotknąć najczulszych strun słuchacza.




2. David Kushner - Mr. Forgettable


Może staje się już starym dziadem, ale wydaje mi się, że coraz bardziej działają na mnie akustyczne brzmienia. Najnowsza propozycja Davida Kushnera tworzy niesamowity minimalistyczny klimat, z którego chce się czerpać garściami. Polecam Wam poznać utwór "Mr. Forgettable"!



1. Michał Szpak - Halo Wodospad


Michał Szpak od zawsze był kolorowym ptakiem. To, czego dokonał muzycznie i wizualnie w przypadku mini dzieła, jakim jest "Halo Wodospad", mocno wykracza jednak nawet ponad ramy jego dotychczasowej aktywności. Niektórych może to razić, dla mnie jest pięknym hołdem dla wyrazistości i prawdziwości. Jeśli cały album utrzymany będzie w takiej stylistyce, są szanse że zostanę fanem kolorowego artysty z Jasła. 




Więcej interesujących marcowych propozycji znajdziecie na mojej playliście:







poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Złota siódemka kwietnia! - najciekawsze propozycje muzyczne z ostatnich 30 dni

kwietnia 30, 2018 0
Witajcie,
długi majowy weekend za pasem, a to oznacza, że już czwarty miesiąc 2018 roku dobiega końca. Ależ ten czas leci.Lecieć będzie również najlepsza muzyka minionych 30 dni, o ile zechcecie dać szansę temu wpisowi. :P

Zapraszam na Złotą siódemkę kwietnia! Ciekawe, czy zgodzicie się z moimi wyborami w zestawieniu najlepszych piosenek miesiąca? :)

7. CHVRCHES - Never Say Die

Choć akurat ten singiel szkockiej grupy CHVRCHES ukazał się jeszcze pod koniec marca, pozwoliłem sobie zaliczyć go do Złotej siódemki kwietnia. Bardzo wyrazista elektronika w połączeniu z delikatnym, nieco dziewczęcym wokalem Lauren Mayberry o dziwo świetnie się tu sprawdziła. Nowa płyta synthpopowego trio już w maju - myślę, że warto wpisać ją na listę pozycji obowiązkowych choćby do przesłuchania.


 
6. Uniatowski - I Want More

Dawno nie słyszałem tak dobrze zaaranżowanego utworu z kategorii ambitnych kompozycji, który jednocześnie potrafi aż tak dobrze rozbujać. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że ten numer wyszedł z pod polskich rąk nie pozostaje nic innego, jak powiedzenie: - Czapki z głów!



5. Calvin Harris & Dua Lipa - One Kiss

Trochę zazdroszczę Calvinowi Harrisowi. Przez lata współpracował już z tyloma świetnymi artystami, a to przecież nie koniec jego muzycznej drogi. Ostatni duet DJ-a to dźwiękowa kolaboracja z autorką hitów Be The One czy New Rules. Dua Lipa swoim debiutem wydawniczym zaliczyła wejście smoka i dziś stara się  nie schodzić poniżej pewnego poziomu. One Kiss ma w sobie wiele z propozycji, które możemy usłyszeć w sieciówkach z ubraniami, ale to świetnie wyważony numer.



4. Paddy And The Rats - Castaway

Celtic punk rockowa formacja z Węgier, pisząca teksty po angielsku - trzeba przyznać, że trochę to poplątane połączenie, ale ważne, że przynosi efekt. I to całkiem fajny. Grupa w kwietniu wydała nową płytę pt. Riot City Outlaws, którą udanie promuje przebojowy utwór Castaway.



3. Artur Andrus - Od Jokohamy do Fujisawy

Mistrz słowa i humoru - Artur Andrus tym razem pozwolił nam odbyć bardzo liryczną podróż po Japonii. Oczywiście pana Artura nie trzeba chwalić za tekst, bo on niemal zawsze jest klasy światowej, warto jednak docenić świetny dobór muzyków, którzy wykreowali świeżą i piękną melodię.



2. John Legend feat. BloodPop - A Good Night

John Legend kojarzył mi się zawsze z wysmakowanymi kompozycjami opartymi o pianino oraz ze współpracą z Fort Minor przy piosence High Road. Nie podejrzewałbym go jednak o zdolność wykreowania tanecznego hitu. A takim jest niewątpliwie A Good Night. W pełni zasłużone drugie miejsce Złotej siódemki kwietnia.



1. Sheppard - Riding The Wave

Na szczycie mojego notowania wylądowali Australijczycy z Sheppard. Riding The Wave to kolejna zapowiedź drugiej płyty zespołu. Ta na sklepowe półki trafi w pierwszej połowie czerwca. Mój muzyczny nos i znajomość innych singli z tego wydawnictwa mówi mi, że może ono zapisać się w historii muzyki w niezwykle pozytywny sposób. Bądźcie pewni, że recenzję nowego albumu Sheppard znajdziecie na moim blogu.




Na koniec przypominam, że 3 najciekawsze propozycje z danego miesiąca automatycznie trafiają na listę 100 najlepszych piosenek roku.

Tutaj możecie zapoznać się z moim rankingiem: Top 100 -  rok 2017

Wszystkich wielbicieli muzyki zapraszam na mojego Facebooka:



Poprzedni wpis na blogu:Recenzja: Uniatowski "Metamorphosis"
Poprzedni wpis z cyklu Złota siódemka: marzec 2018


DŹWIĘKI WNĘKI - STRONA GŁÓWNA