Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Vito Bambino. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Vito Bambino. Pokaż wszystkie posty

środa, 4 maja 2022

Złota Siódemka - Kwiecień 2022

maja 04, 2022 0


Tegoroczny kwiecień zgodnie z powiedzeniem okazał się prawdziwym pletniem, i to zarówno pod względem wahań pogodowych, jak i mieszanki dźwięków jaką nam zafundował. W Galaktyce Muzyki następca marca zapisał się jako dostarczyciel dwóch ciekawych polskich albumów "Złota" od Mroza i "Uczty" autorstwa sanah. W minionych tygodniach swoje trzy grosze dorzucili także zagraniczni artyści, i tak powstało to podsumowanie, które właśnie chcę Wam zaprezentować. 


7. Mrozu - Zima



6. Paddy And The Rats - Party Like a Pirate



5. Sigrid, Bring Me The Horizon - Bad Life



4. Mike Posner - Home



3. sanah, Dawid Podsiadło - Ostatnia nadzieja


Na trzecim miejscu kwietniowej Złotej Siódemki uplasował się damsko-męski duet, na który czekało od dawna wielu. Sanah i Dawid Podsiadło pochwalili się nam owocną współpracą, maczając czubki palców w korzeniach muzyki country. Podobno ta dwójka ma przedstawić w tym roku światu jeszcze jeden utwór, który znajdzie się na nadchodzącym albumie Dawida. Oby był tak udany jak "Ostatnia nadzieja".  




2. Mrozu, Vito Bambino - Za daleko


Jak widać kwiecień krył się w tym roku pod kartą z hasłem współpraca. Połączenie sił Mroza i Vito Bambino dało odbiorcom ich muzyki szansę wzlotu na wyżyny dźwiękowych przyjemności. "Za daleko" to nieinwazyjny kawałek, który swoją lekkością pozwala słuchaczowi poczuć się jak w siódmym niebie. 



1. COIN - Killing Me


Na szczycie kwietniowej Złotej Siódemki niespodziewanie zameldowała się amerykańska grupa pop rockowa COIN. Ich numer "Killing Me" przekonał mnie głównie swoją melodyjnością. Zapewniam, że przy drugim, góra trzecim odsłuchu będzie niewolnikami tej piosenki. Warto!




A jeśli macie ochotę na więcej galaktycznych kawałków, zapraszam do odpalenia całej playlisty z najlepszymi nowościami. Życzę udanego maja i do usłyszenia! :) 


 




niedziela, 1 sierpnia 2021

Złota Siódemka - Lipiec + playlista Spotify

sierpnia 01, 2021 0


Jeden z najsłoneczniejszych miesięcy w roku dobiegł końca. O dziwo nie obfitował on jedynie w typowo wakacyjne kawałki. W mojej Złotej Siódemce po raz kolejny doszło do zmieszania się różnych muzycznych i emocjonalnych temperatur, tak więc wielbiciele różnorodności mogą zacierać swoje ręce. 


Zapraszam na autorskie notowanie najlepszych piosenek wydanych w lipcu!


7. Ruzzi ft. Ximena Sariñana -  Cariñito 




6. Teenage Dads - Cheerleader 




5. Newspeak - Weightless




4. Imagine Dragons -Wrecked




3. Lor - Nikt


Piosenka "Nikt" to mój pierwszy kontakt z mocną kobiecą ekipą spod szyldu Lor. Świetny folkowo-popowy kawałek mający w sobie spore pokłady tajemnicy pokazuje, że niekiedy mniej znaczy więcej. Brawo!




2. Camila Cabello - Don't Go Yet


Idealny balans pomiędzy popem a muzyką kubańską spowodował, że nowa propozycja Camili Cabello jest murowanym kandydatem do miana tanecznego hitu lata. Spore zaskoczenie in plus, które przyniesie do Waszych głośników nutkę hawańskiej energii. 




1. Męskie Granie Orkiestra 2021 (Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino) - I Ciebie też, bardzo


W tym roku hymn Męskiego Grania trafił w dziesiątkę moich muzycznych preferencji. Jest doskonała melodia, są celne i wyraziste wokale, a na dokładkę otrzymujemy jeszcze świetny teledysk wykorzystujący zdjęcia z drona. 

"I Ciebie też, bardzo" to murowany faworyt do notowania stu najlepszych piosenek roku, które corocznie tworzę w grudniu. Też macie aż tak ciepłe uczucia wobec wspomnianego kawałka?



Również w lipcu nie zapomniałem u regularnym tworzeniu listy z najlepszymi piosenkami całego miesiąca. Jeśli macie ochotę na dawkę stosunkowo świeżych dźwięków, zapraszam na Spotify.





Przypominam również o mojej Wakacyjnej Playliście, które właśnie została zaktualizowana o kolejne rewelacyjne letnie propozycje.


 

Po aktualności ze świata muzyki zapraszam do centrum działania Galaktyki, czyli na mój profil na Facebooku. :)