Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Streetlight Manifesto. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Streetlight Manifesto. Pokaż wszystkie posty

środa, 23 maja 2018

Trzy szybkie #13

maja 23, 2018 1
Witajcie,
w środowe przedpołudnie przygotowałem dla Was kolejną trójkę propozycji, którymi staram się udowodnić, że dobra muzyka niejedno ma imię. Tym razem w Trzech szybkich swoje miejsce odnalazły piosenki Kensington, MGMT i Streetlight Manifesto.


1. Kensington - War
Kensington to rockowy zespół z Holandii, którego dwa ostatnie albumy trafiły na szczyt tamtejszej listy sprzedaży płyt. Polscy melomani mogą kojarzyć występ grupy w polskim Must Be The Music. Zespół usiłował wkręcić jury w 9 edycji show. Na szczęście Polacy docenili Holendrów przyznając im 4 razy tak. Co ciekawe, Kensington mieli okazję wystąpić podczas jednego z koncertów WOŚP na Placu Defilad w Warszawie.


2. MGMT - Kids
Proste melodie niekiedy bywają prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Amerykanie z MGMT w Kids przedstawili światu chwytliwy motyw, który wykorzystywano później chętnie m. in. w housowych nagraniach.

Zwróćcie uwagę na teledysk do tego kawałka i absolutnie nie pokazujcie go swoim dzieciom. :)



3. Streetlight Manifesto - Toe to Toe
Tego utworu musicie koniecznie posłuchać. Świetne rozłożenie akcentów dźwiękowych, sekcja dęta i bardzo ciekawy głos wokalisty. Podejrzewam, że po przesłuchaniu Toe to Toe, Streetlight Manifesto znajdziecie się na Waszej liście muzycznych podmiotów, o których warto dowiedzieć się nieco więcej.



 Po więcej muzyki w różnej formie zapraszam na mój profil na Facebooku. Jeśli spodobał Wam się ten wpis, zachęcam do zostawienia like'a lub komentarza. Nic tak nie motywuje do dalszego pisania, jak pozytywny odbiór. ;)



Poprzedni wpis na blogu: Premiera: Stanisława Celińska "Cudem Jest Świat"


DŹWIĘKI WNĘKI - STRONA GŁÓWNA

środa, 17 stycznia 2018

Trzy szybkie #07

stycznia 17, 2018 0
Siódmy epizod cyklu "Trzy szybkie" przed nami. Wspomniana autorska seria ma za zadanie pokazać, jak wspaniała i różnorodna potrafi być muzyka. Dziś po raz kolejny publikuję trzy piosenki artystów wywodzących się z różnych środowisk muzycznych, którzy jednak potrafili stworzyć coś niepowtarzalnego.


1. Myslovitz - Acidland
Stare, dobre Myslovitz. Z perspektywy czasu wybornie widać, jak mocne jakościowo kawałki tworzyła ta śląska grupa. Oczywiście zespół istnieje dalej, ale po odejściu Artura Rojka nie miałem chęci i odwagi sięgnąć po płytę z nowym wokalistą.


2. Streetlight Manifesto - We Will Fall Together
Doskonałe ska z USA. Tak w skrócie można określić tożsamość zespołu Streetlight Manifesto. Twórczość kolektywu oparta jest na imponującej sekcji dętej, która swoją energią mogłaby obdarzyć kilka muzycznych podmiotów. Jeśli dodamy do tego nietuzinkowy wokal Tomasa Kalnoky'ego otrzymamy prawdziwą mieszankę wybuchową.


 3. KYGO ft. Maty Noyes - Stay

O KYGO, jak i o Maty Noyes zdarzyło mi się już pisać na Dźwiękach Wnęki. Jeden z najlepszych twórców delikatnej odmiany muzyki tanecznej oraz dysponująca niepowtarzalnym wokalem piosenkarka połączyli siły przy okazji nagrywania debiutanckiej płyty Norwega (zdecydowanie polecam przesłuchać Cloud Nine). Wynikiem tej współpracy jest piosenka Stay. Poniżej przedstawiam jej wersję koncertową, dodatkowo rozbudowaną o orkiestrę symfoniczną.
 


 Zachęcam do polubienia Dźwięków Wnęki na Facebooku. Znajdziecie tam jeszcze więcej ciekawej muzyki. :)

Poprzedni wpis na blogu: Premiera: The Chainsmokers - Sick Boy

DŹWIĘKI WNĘKI - STRONA GŁÓWNA